E-Mail Bülten Üyeliği

Hakkımızda

Sağlık, sadece tedavi hizmetlerini kapsayan bir kavram eğildir. Günümüz tıbbı ilaç tedavilerinde son derece mesafe kat edip  insan ortalama yaşam süresini uzatmıştır. Ancak günümüz tıbbı endikasyon bazlı ilaçlar üretirken "kişiye özel tedavi" seçeneğini göz ardı etmiştir. 

Rahmetli bir hocam "hastalık yoktur, hasta vardır" derdi. Her kişide aynı hastalığın ortaya çıkaracağı semptomlar farklı farklı olabilmektedir. Bu nedenle hastalıktan önce kişinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle bizler Metepol Sağlık Hizmetleri olarak kişi bazlı tanı ve tedavi yöntemleri üzerine çalışıyoruz. Meslek hayatımızda sıklıkla karşılaştığımız kronik ağrı, yatak - bası yaraları gibi konularda modern tıbbi yöntemler ile alternatif tıp yöntemlerini kliniğimizde harmanlıyoruz.

2014 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Alternatif tıp Yönetmeliği sayesinde alternatif tedavi ve girişimlerin hekimler tarafından yapılacağı bildirilmiştir. Kupa Terapi, akapunktur, sülük tedavileri gibi bugüne kadar steril olmayan ortamlarda, insan anatomi ve fizyolojisi konusunda bilgisiz kişiler tarafından yapılan bu uygulamaların steril , denetimli ve hekim gözetimine alınması insan sağlığının korunması açısından uygun bir gelişme olmuştur..

Kliniğimiz Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olup Balıkesir ili Dursunbey ilçesindedir ve 4335 numaralı uygunluk belgesi ile yasal olarak faaliyet göstermektedir.

 

Hacamat olarak bilinen ıslak kupa terapileri bilimsel bir zeminde tekrar değerlendirilip tıp uygulamaları arasına alındı. Hacamat dinimizce sünnet bir işlem sayılmakta olup, konu ile ilgili peygamber efendimiz (s.a.s) tarafından tavsiye edilmiş bir tıbbi işlemdir. Özellikle Avrupa ülkeleri ve Amerika'da yaygın bir şekilde uygulanmakta olup, konu ile ilgili birçok uluslararası makale yayınlanmıştır.

Hacamat işlemi sadece cilt altından kirli bir kan çıkarma işlemi asla değildir. Doktorumuz her platformada hacamatın tedavi edici niteliğinin biyokimyasal mekanizmalarda aranması gerektiğini vurgulamaktadır. Hacamat sonrası süreçte hacamatın kısa ve uzun vadeli etkileri bilimsel olarak gösterilmiş olup, ülkemizde henüz bilimsel bir zemini oluşmadığı için bilgi kirliliği mevcuttur.

Dr. Mehmet SARI, hacamat konusunda uluslararası tüm bilimsel araştırmaları taramış ve sonucunda "Hacamat Anatomi Atlası" isimli dünyada ki tek tedavi atlasını 2015 yılında yayınlamıştır. Online ve yüz yüze yaptığı hacamat seminerlerinin toplam süresi 500 saati aşmıştır.

Doktorumuz tarafında geliştirilmiş olan ve 2017 yılında Berlin'de yapılacak olan İntegratif Tıp Kongresi'nde de sunulacak olan "heparinize zeminde ıslak kupa terapisi" adında bir tedavi tekniği geliştirilmiştir. Bu teknik sayesinde tetik noktalar üzerinde semptom giderici etkinliğin arttığını bilimsel olarak göstermiştir.

Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan "Islak Kupa Terapileri Eğitim Programı" nın yetersiz ve tam bilimsel zemininin olmadığını düşünen doktorumuz kendine has anlatımıyla yüzlerce kişiye hacamat konusunda eğitim seminerleri vermiştir.

Doktorumuz, İstanbul Ümraniye merkezli GELENEKSEL ŞİFALI TEDAVİLER EĞİTİM VE ARAŞTIRMA DERNEĞİ kurucu üyesidir.

Kliniğimiz , Balıkesir ili dursunbey ilçesi merkezinde faaliyet göstermektedir. Yapısal olarak kliniğimizde,

 • 1 bekleme odası
 • 1 muayene odası
 • 1 müşahade ve müdahale odası
 • 1 laboratuvar
 • 1 tuvalet + engelli tuvaleti
 • 1 depo + arşiv + mescit

bulunmaktadır. Binamıza ulaşım açısından engelliler için rampa ve asansör bulunmaktadır. İlçemizde ziyarete gelen hastalarımız ve konuklarımız için otel ve pansiyon imkanı sunmaktayız. Kliniğimizde;

 • Fitoterapi Araştırmaları
 • Islak Kupa Terapileri Araştırmaları
 • Hirudoterapi Araştırmaları
 • Manuel Terapi
 • PRP 
 • Yatak Yarası Tedavileri
 • Sağlık Danışmanlığı

hizmetleri verilmektedir. 

Kliniğimiz randevu esasına göre çalışmakta olup, seanslı tedavilerinizde konkalama talep edecekseniz lütfen bu durumu bize önceden bildiriniz. 

Kliniğimizde kişi başına düşen muayene süresi asgari 45 dakikadır. Randevunuza gelmeden önce tüm tıbbi tetkiklerinizi mutlaka yanınızda bulundurunuz.

Ms Kimya Tüm Hakları Saklıdır 2016

Bize Ulaşın

Konum Bilgilerimiz

Ferah Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No 20 -2 Dursunbey Balıkesir

05438485936

08:00 - 24:00