Hirudoterapinin Temelleri - 2017 Basım

Ürün Kodu: #000227

Marka: MsKimya

% 13

İNDİRİM

138.00 TL 120.00 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
En geç 04 Aralık, 2020 Cuma günü kargoda.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ

TELEFONDA SİPARİŞ VER

+905438485936

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Ücretsiz Kargo

Tıbbi sülükler ile tedavinin tarihçesi eski yüz yıllara dayanmaktadır. Kan emen bu canlılar yüzyıllar boyu insanoğlu tarafından tedavi amaçlı olarak kullanılmıştır. Osmanlı tıbbında da kendine fazlaca yer bulmuş hirudoterapi, modern tıbbın ilerlemesiyle ülkemizde sadece halk arasında uygulanan bir işlem haline gelmiştir.

Tıbbi sülükler ile tedaviyi ,bilimde modernizm kavramını eksik anlamış ülkemiz tıp insanları gerici bir yöntem olarak görmüşlerdir. Ancak Avrupa ülkeleri ve Amerika’da hirudoterapi modern tıp anlayışı içerisinde endikasyonları, kontrendikasyonları ve uygulanma prensipleri gelişmiş bir bilim dalıdır.

Son 10 yıl içerisinde ülkemizden hirudoterapi ile alakalı birçok uluslar arası bilimsel araştırma yayınlanmaya başlanmış, hatta birkaç araştırma hirudoterapinin temel eserlerinde yer almıştır. Ülkemizde özellikle plastik cerrahi alanında uygulama alanı bulmuş olup, Sağlık Bakanlığı’nın son yönetmelikleri ile de bilimsel bir temele oturmuştur.

Bu kitap özellikle hirudoterapinin uygulama esasları ve bakteriyal eradikasyon  üzerinde durmaktadır. Sistemik ve lokal tedavi etkisi ülkemizde tam anlamıyla anlaşılamadığı için seans planlamaları tam anlamıyla yapılamamaktadır. Bu eserin ükemizde hirudoterapi alanında yazılan ilk eser olması sebebiyle, hirudoterapist ve hekimlere bilimsel bir katkı sağlayacağı düşüncesindeyim.

Hirudoterapi konusunda yayınlanan bu eserin  hastalarımıza şifa olması duasıyla…

Dr. Mehmet SARI

Şubat 2016 Dursunbey Balıkesir

 

İÇİNDEKİLER

BÖLÜM 1 : GİRİŞ

 1. Sülüklerin Biyolojisi
 2. Sülüklerin Saklanma Koşulları
 3. Hirudo medicinalis Salgıları

BÖLÜM 2 : ENFEKSİYON, ALLERJİ ve STERİLİZASYON

 1. Hirudoterapi Sonrası Enfeksiyonlar ve Profilaksi
 2. Hirudoterapi Sonrası Allerjiler
 3. H.medicinalis Sterilizasyonu

BÖLÜM 3 : HİRUDOTERAPİ GİRİŞ

 1. Hirudoterapi Nedir?
 2. Hirudoterapi Prosedürleri
 3. Hirudoterapi Endikasyonları
 4. Hirudoterapi Kontrendikasyonları
 5. Hirudoterapi Anatomik Kontrendikasyonları
 6. Hirudoterapi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Lezyonlar
 7. Hirudoterapi Komplikasyonları
 8. Hirudoterapi Sonrası Hasta İzlemi
 9. Hirudoterapi Tedavi Planlanması

BÖLÜM 4 : ENDİKASYONLAR

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..

İLGİLİ ÜRÜNLER

Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır